projekt Monte Cassino


18 maja 1944 roku na ruinach zajętego przez Polaków klasztoru Monte Cassino zawieszono biało czerwoną flagę wieszczącą światu, że po pięciu miesiącach ciężkich i krwawych walk niemieckie Termopile padły. Bitwa o Monte Cassino miała cztery fazy, w tej ostatniej decydującej wziął udział wchodzący w skład 8 Armii 2 Korpus generała W. Andersa, który otrzymał do szturmowania najtrudniejszy odcinek frontu- piekielny masyw Cassino z Klasztorem, który przed czwartą bitwą był już symbolem niezłomności i determinacji niemieckiego żołnierza oraz nieudolności i bezradności alianckiego dowództwa 5 i 8 Armii pchających swoich żołnierzy na rzeź.Witamy na blogu autorów trylogii komiksowej „Monte Cassino”. Założyliśmy go, by w tym miejscu informować wszystkich zainteresowanych o postępach w pracy nad naszym projektem.

Prace nad trylogią trwają od 2007 roku. Wydawcą i opiekunem całego projektu jest Stowarzyszenie Pokolenie. Tom pierwszy miał swoją premierę w 2009 roku, tu można zobaczyć film, który był jego zapowiedzią a tu plansze z komiksu. Drugi tom został wydany w grudniu 2010 roku. Zapraszamy do zobaczenia fragmentów z komiksu Monte Cassino II. Trzeci, ostatni tom komiksu Monte Cassino miał swoja premierę we wrześniu 2016 roku. Kilka przykładowych plansz w kolorze prezentujemy na naszej stronie internetowej www.becla-tomecki.com.

Wszelkie pytania, sugestie, wrażenia, prośby, groźby prosimy kierować na adres: beclatomecki@gmail.com

czwartek, 8 lipca 2010

Monte Cassino w Ogrodzieńcu

24 lipca w Ogrodzieńcu odbędzie się impreza plenerowa - rekonstrukcja bitwy pod Monte Cassino. Byliśmy tam w zeszłym roku i było naprawdę rewelacyjnie, dlatego zachęcamy, kto może niech jedzie! Naprawdę warto!
Rekonstruktorzy, którzy biorą udział w imprezie chcą pokazać bitwę taką jaka była w rzeczywistości, więc dla wszelkich hurrapatriotów i mitomanów oczekujących szturmu Klasztoru (a z doświadczenia wiemy, że takich nie brakuje) zła wiadomość nie będzie drabinek i krwawych zmagań o ruiny:-(
A poniżej parę fotek z zeszłorocznej imprezy. Na zdjęciach rekonstruktorzy z grup: G.R.H FJR 1, Kampfgruppe Edelweiss, Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej PSZ na Zachodzie…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz