projekt Monte Cassino


18 maja 1944 roku na ruinach zajętego przez Polaków klasztoru Monte Cassino zawieszono biało czerwoną flagę wieszczącą światu, że po pięciu miesiącach ciężkich i krwawych walk niemieckie Termopile padły. Bitwa o Monte Cassino miała cztery fazy, w tej ostatniej decydującej wziął udział wchodzący w skład 8 Armii 2 Korpus generała W. Andersa, który otrzymał do szturmowania najtrudniejszy odcinek frontu- piekielny masyw Cassino z Klasztorem, który przed czwartą bitwą był już symbolem niezłomności i determinacji niemieckiego żołnierza oraz nieudolności i bezradności alianckiego dowództwa 5 i 8 Armii pchających swoich żołnierzy na rzeź.Witamy na blogu autorów trylogii komiksowej „Monte Cassino”. Założyliśmy go, by w tym miejscu informować wszystkich zainteresowanych o postępach w pracy nad naszym projektem.

Prace nad trylogią trwają od 2007 roku. Wydawcą i opiekunem całego projektu jest Stowarzyszenie Pokolenie. Tom pierwszy miał swoją premierę w 2009 roku, tu można zobaczyć film, który był jego zapowiedzią a tu plansze z komiksu. Drugi tom został wydany w grudniu 2010 roku. Zapraszamy do zobaczenia fragmentów z komiksu Monte Cassino II. Trzeci, ostatni tom komiksu Monte Cassino miał swoja premierę we wrześniu 2016 roku. Kilka przykładowych plansz w kolorze prezentujemy na naszej stronie internetowej www.becla-tomecki.com.

Wszelkie pytania, sugestie, wrażenia, prośby, groźby prosimy kierować na adres: beclatomecki@gmail.com

czwartek, 10 marca 2011

Bydgoska Sobota...

Wszystkich zainteresowanych opowieściami wojennymi i historycznymi zapraszamy na Bydgoską Sobotę z Komiksem. W ramach imprezy mają być spotkania, wykłady oraz wystawa komiksu historycznego na której będzie można zobaczyć m.in. kilkanaście plansz z naszej trylogii „Monte Cassino”.

Co do trzeciego tomu naszej trylogii, to możemy potwierdzić już w 100% to co wcześniej sygnalizowaliśmy, a więc:
-premiera albumu planowana jest na jesień 2012 roku.
-według makiety jaką przygotowaliśmy album będzie liczył 240 plansz samego komiksu, do tego doliczyć trzeba dodatki, więc szykuje się spora cegiełka
-będzie kolorowa wkładka, planujemy na razie 16 plansz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz