projekt Monte Cassino


18 maja 1944 roku na ruinach zajętego przez Polaków klasztoru Monte Cassino zawieszono biało czerwoną flagę wieszczącą światu, że po pięciu miesiącach ciężkich i krwawych walk niemieckie Termopile padły. Bitwa o Monte Cassino miała cztery fazy, w tej ostatniej decydującej wziął udział wchodzący w skład 8 Armii 2 Korpus generała W. Andersa, który otrzymał do szturmowania najtrudniejszy odcinek frontu- piekielny masyw Cassino z Klasztorem, który przed czwartą bitwą był już symbolem niezłomności i determinacji niemieckiego żołnierza oraz nieudolności i bezradności alianckiego dowództwa 5 i 8 Armii pchających swoich żołnierzy na rzeź.Witamy na blogu autorów trylogii komiksowej „Monte Cassino”. Założyliśmy go, by w tym miejscu informować wszystkich zainteresowanych o postępach w pracy nad naszym projektem.

Prace nad trylogią trwają od 2007 roku. Wydawcą i opiekunem całego projektu jest Stowarzyszenie Pokolenie. Tom pierwszy miał swoją premierę w 2009 roku, tu można zobaczyć film, który był jego zapowiedzią a tu plansze z komiksu. Drugi tom został wydany w grudniu 2010 roku. Zapraszamy do zobaczenia fragmentów z komiksu Monte Cassino II. Trzeci, ostatni tom komiksu Monte Cassino miał swoja premierę we wrześniu 2016 roku. Kilka przykładowych plansz w kolorze prezentujemy na naszej stronie internetowej www.becla-tomecki.com.

Wszelkie pytania, sugestie, wrażenia, prośby, groźby prosimy kierować na adres: beclatomecki@gmail.com

niedziela, 18 maja 2014

Spotkanie autorskie w Muzeum Miejskim w Zabrzu

Z okazji „nocy muzeów” zostaliśmy zaproszeni na spotkanie autorskie do Miejskiego Muzeum w Zabrzu. Pomimo kiepskiej pogody, zimna i obfitych deszczy, frekwencja była dość spora. W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz bardzo mocno przeprosić rodziców, którzy wraz z dziećmi musieli opuścić nasze spotkanie. Byliśmy zaskoczeni i nieprzygotowani z prezentacją naszego komiksu na to, że na spotkanie mogą przyjść tak małe dzieci. Dlatego jeszcze raz przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie. Tematem przewodnim spotkania z nami było pytanie - jak powstaje nasz komiks? Choć mogliśmy na nie odpowiedzieć bardzo krótko – w ciężkich bólach, to mówiliśmy o tym (ale i nie tylko) prawie godzinę :-) i gdyby nie kolejne punkty programu „nocy muzeów”, mówilibyśmy znacznie dłużej. Było naprawdę miło. Dziękujemy pani dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu Urszuli Wieczorek oraz pani Aleksandrze Korol-Chudy i panu Zbigniewowi Gołaszowi za zorganizowanie tego spotkania. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zapraszamy też na fotorelację z Nocy Muzeów na stronę ► Muzeum Miejskiego
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz